Free Web Hosting Provider - Web Hosting - E-commerce - High Speed Internet - Free Web Page
Search the Web

turkflag.gif (8638 bytes)

www.vizyon2000.s5.com

Home

 


ÖRNEK VİZYONLAR

 • Walt Disney'in Vizyonu: Milyonları mutlu etmek için hayal gücümüzü kullanmak....

 • Apollo Projesinin Vizyonu: 1969 yılına kadar Ay'a bir insan göndermek...

 • Intel'in Vizyonu: Her yıl, bir önceki yılın fiyatına ama bir önceki yılın iki katı performansta mikro-işlemciler yapmak.

 • General Electric'in Vizyonu: Bulunduğumuz pazarlarda bir veya iki numara olmak.

 • Erdemir'in Vizyonu: Toplam Kalite Yönetimi felsefesi ile Türk sanayindeki öncü konumunu güçlendirerek ve sosyal paydaşların beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak 2005 yılında Avrupa'nın ilk on demir çelik üreticisi arasında yer almak.

 • Hewlett- Packard: İnsanlığın ilerlemesi ve refahı için teknik katkılarda bulunmak.

 • Nike: Rekabet, kazanma ve rakiplerini ezme duygusunu yaşamak.

 • Arçelik: 2005 yılında dayanıklı tüketim sektöründeki ilk beş şirket arasında; uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren bir grup olmak.

 • Başarı Elektronik: Çağdaş teknoloji ürünlerini dünya'ya güvenle sunan lider kuruluş.

 • Turknet: Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde rakiplerden farklılaşarak IP tabanlı hizmetlerde Türkiye'nin lideri olmak Türk Telekom dışında en fazla sayıda nihai kullanıcıya ulaşmış IP şebekesine sahip olmak.

 • Intrakets: Gelişen ve sürekli yenilen, dünya'nın kullandığı en son teknolojileri getirmek, uygulamak, destek vermek prensibinden hareketle, Türkiye'yi geleneksel teknoloji çöplüğünden arındırmak   "Müşteri-Satıcı" ilişkisini "Partner-Ortak" ilişkisi haline dönüştürmek. Önümüzdeki iki yıl içerisinde WAN (Geniş Alan Ağları) konusunda ülkemizin en büyük iki firmasından biri, ürün ve hizmet kalitesi açısından da en iyisi olmak.

 • EGS Yatırım: Türk ekonomisine katkıda bulunmak ve tasarruf sahiplerinin birikimlerinin en iyi şekilde değerlendirebilmek için, Türk ve uluslararası sermaye piyasalarında; ürün ve hizmet kalitesinde norm koyan, yenilikler geliştiren, ülkemizin ve dünyanın en iyi aracı kuruluşu olmaktır.

 • Time Communication:Piyasaları oluşturan müşteri ihtiyaçları tarafından dile getirilen çözümleri tasarlamak. En uygun fiyat-performance oranını başarmak. Araştırmayla teknoloji oluşturmak. Teknoloji liderleriyle teması sürdürmek. Müşteri tatmini sağlamak.

 • Bayındır Holding İnsan Kaynakları Vizyonu:Bayındır Grubu'nu, insan kaynakları sistem ve uygulamalarında çağdaş normların uygulandığı, çalışanların gerçekten mutlu olduğu ve çalışmak için öncelikle tercih edilen gruplardan biri konumuna getirmektir.

 • Tansaş: Büyüyen Türkiye Perakende sektöründe en büyük, en kaliteli, piyasa fiyatlarını belirleyen, tüketiciyi koruyan mağazalar zinciri olarak yerini almak.

 • Uyar Şirketler Grubu: 2005 yılında uzmanlık gerektiren niş pazarlarda faaliyet gösteren, değerlerine ve vizyonuna inanan profesyonellerden oluşan halka açık şirketleri ve stratejik iş ortaklıklarının faaliyetleri sonucu iç ve dış pazarlarda elde ettiği başarı ile Türkiye'nin en büyük 100 sanayii şirketinden biri olmak.

 • Anadolu Grubu:2000’li yıllarda varlığını sürekli kılacak vizyon olarak; "Anadolu’yu Dünyaya, Dünyayı Anadolu’ya Bağlayan Yıldız" olmayı benimsemiş ve son yıllardaki tüm girişimlerini ve yapılanmasını bu vizyon doğrultusunda gerçekleştirmiştir.

 • İdea Bilgisayar: İDEA Bilgisayar, içinde bulunduğu ATASEL ŞİRKETLER GRUBU'nun Vizyon ve Misyon'nunu benimsemiştir. Grubumuzun vizyon ve misyonu aşağıda özetlenmiştir.Misyonumuz, BİZ bilinci ile, insan onur ve önemini herşeyin önünde tutarak ve güven vererek toplam kalitemizi geliştirmektir.Atasel Şirketler Grubunun tüm ilişkilerinin temelinde güven ve inanç yatar. Bunun kaynağını tüm bireylerin kendilerine, çalışma arkadaşlarına, Grubun bünyesinde yapılan işlere karşı duydukları güven ve inanç sağlamaktadır. Grubumuzda çalışan insanlar Grup için en değerli varlıklardır. Grubumuzda bulunan yöneticiler ve çalışanlar biribirlerine karşı güven duyguları içinde, sorumluluklarının bilincinde, yalnız kendileri için değil kurumları ve çevreleri için de güven vererek özveri ile çalışan insanlardır. Grubun içinde yer alan her birey, yaptıptığı işi en iyi, en doğru, en güzel nasıl yaparım diye düşünür ve mükemmele ulaşmak için çaba harcar. Kendisini geliştirirken çevresindekileri ve içinde bulunduğu kurumu da geliştirilmek onun için yaşam biçimidir. Grubumuzda çalışan bireyler biribirlerinden görev ve sorumlulukları açısından farklı olmakla beraber; onur, anlam ve insan hakları yönünden eşittirler. Atasel Şirketler Grubunun bünyesinde bulunmanın ayrıcalığı, bu topluluktaki her bireyin 'mükemmele ulaşmak için elinden geleni yapmak' gibi bir alışkanlık sahibi olmasından kaynaklanmaktadır. Vizyonumuz, Grubumuzun yaydığı bilgi ve beceri ışığı sayesinde, Türkiye Elektrik, Otomasyon ve Bilişim Sektörü aracılığı ile ülkemizin gelişmesinde etkin bir rol oynamaktır.
 • BURÇELİK Vizyonu:
  * Her bakımdan dünya klasında birinci sınıf bir şirket olmak.
  * Sanayi kolumuza göre üst düzeyde mali sonuçlar elde etmek.
  * Müşterilerimizin, ortaklarımızın, çalışanlarımızın, yan sanayimizin ve içinde yaşadığımız ve çalıştığımız toplumun takdirlerini kazanarak yaptığımız işleri en iyi şekilde gerçekleştirmek
 • Dites Bilgisayar Sistemleri:Internet insanların hayatında her geçen gün daha fazla yer alacaktır ve bunun sonucu olarak bütün yazılımlar internet temelli uygulamalar haline dönüşecek. Ayrıca yazılım dünyasının dünya ekonomisindeki ağırlığı önemli ölçüde artacaktır.
 • ASELSAN'ın Türkiye'nin Dünya'daki Vizyonuna Katkısı :

  1998 yılına gelindiğinde, ASELSAN’ın ürünlerinin yaklaşık olarak %50’den fazlası ASELSAN mühendis ve teknisyenlerince tasarımlanarak üretilen, yüksek teknolojili özgün cihaz ve sistemlerden oluşmaktadır. ASELSAN’ın ileri teknoloji geliştirme çalışmaları ile Türkiye bugün:

  Frekans Atlamalı Telsiz tasarım ve üretiminde önde gelen  4 ülke arasındadır.

  Kaideye Monteli Stinger sistemini (KMS) ABD ve Almanya ile birlikte geliştiren ilk 3 ülke arasındadır.

  Elektronik Harp Sistemleri tasarımlayarak üreten ilk 10 ülke arasındadır.

  Taşınabilir Kestirme Cihazlarının en küçük ve hafif olanını üreten ilk 2 ülke arasındadır.

  GSM Cep telefonu alanında cihaz geliştirmiş bulunan ilk 9 ülke arasındadır.

  Laser hedef işretleme cihazı tasarlayarak üreten ilk 8 ülke arasındadır.

  TASMUS Taktik Haberleşme Sisteminin aynı teknolojiyi kullanmayı düşünen Avrupa ülkelerinden önce geliştirilip, hizmete sunulması planlanmıştır.

  Dolayısıyla ASELSAN TASMUS projesi ile Avrupa’nın bir adım önüne geçmeye çalışmaktadır.

 • Martı Yazılım A.Ş. :

Vizyon, beyindeki radarın, yürekteki gözün sağladığı bir görüş yeteneğidir. Vizyon, geleceğin gerçekliğini yakalama arzusu ve iradesidir.

Vizyon ne ham hayaldir, ne de gerçekleşmeyecek bir düş. Vizyon, mevcudu çok iyi analiz etmek, potansiyeli hisstemek ve geleceği görmek demektir.

Avukatların bilgisayara, bilgisayar şirketlerinin avukatlara çok uzak durduğu, birbirlerinden herhangi bir beklentilerinin olmadığı o günlerde vizyonunu anlatmaya çalışan Martı'ya, dudak büken, anlatılanları, yazılanları gerçekleşmeyecek düşler olarak değerlendirenler şimdi Martı'nın hakkını teslim ediyorlar.

Çünkü tek başına başlanan bu yürüyüşte vizyonun misyon haline getirilmesi için kadrolaşarak, karşılaşılan engeller karşısında inançsızlığa kapılanlarla yollarını ayırarak bıkmadan, usanmadan, yılgınlığa düşmeden büyük bir inanç, özgüven ve cesaretle, gittikçe büyüyen bir katılımla  Martı, vizyonunu hayata geçirmiştir.

Ve şimdi...

Martı, "olmak" öncelikli bir korumacılık  yerine, "yapmak"   öncelikli bir gelişmecilikten yana tavrının doğal sonucu olarak yenilenmiş vizyonu, sizlerle birlikte varacağı yeni hedeflerin misyonu, yaş ortalaması 26 olan genç kadrosunun dinamizmi ile yeni, yepyeni hukuk yazılımları ile  karşınızda.

Bizi izlemeye devam edin.